Co jest podstawą wzrostu bezrobocia

31

Z bezrobociem walczy się tak naprawdę wszędzie. Utrata posady zazwyczaj wiąże się później z wieloletnim i nierzadko bezskutecznym jej poszukiwaniem. Co więc powoduje tak niespodziewane oraz ogromne pod względem ilości obniżanie się miejsc pracy? Najważniejsza kwestia to oczywiście mechanizacja. Urządzenia wykonujące pracę w firmach tego typu robią to niezwykle szybko oraz wydajnie. Bez wątpienia do ich obsługi wymagany jest człowiek, jednakowoż przy tej produkcji wystarczy jedna osoba, a nie tak jak do tej pory pięć czy osiem. Kolejna kwestia to wzrost kosztów pracodawcy. Przede wszystkim niewielkie przedsiębiorstwa dotykają duże podatki i konieczność opłacania za pracownika wszystkich ubezpieczeń. Małe, krajowe przedsiębiorstwa ledwo są w stanie działać uiszczają duże podatki jednocześnie niewiele zyskując. Poza tym bezrobocie spowodowane jest także nieodpowiednim wykształceniem społeczeństwa. Jeżeli w państwie żyje wiele osób kończących studia humanistyczne, a zapotrzebowanie jest na matematyków, na pewno większość osób z pierwszej grupy nie odszuka dla siebie odpowiedniej pracy. Sposoby na walkę ze wszystkimi wyżej opisanymi czynnikami istnieją, ale nie w każdym kraju podejmowane są odpowiednie kroki.

Comments are closed.

Advertisement
 • Czy firma windykacyjna przejmuje zobowiązania

  Dzisiaj wyspecjalizowane firmy windykacyjne, prowadzą w pełni ściśle określone usługi, jakie dzisiaj sprawdzają się w rzeczywistości w momencie prawidłowych rozwiązań. Tylko w ten sposób możemy zyskać pewność, oraz zadowolenie. Jednak zwróćmy uwagę na to że mimo wszystko firma windykacyjna, przejmuje określone zobowiązania finansowe i właśnie …czytaj wiecej »
 • Bezpieczne kantory bankowe

  W chwilach gdy narzekamy na tak wysokie opłaty, związane z zmianą waluty, w grę zaczynają wchodzić inne rozwiązania, które są mniej konfliktowe, oraz pozwalają nam w pełnym wymiarze, czerpać dzisiaj z nowoczesnych innowacji, które mają na celu poprawę usługi, związanej z wymianą poszczególnej waluty. Warto …czytaj wiecej »
Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Recent Posts
 • Pozyskiwanie funduszy unijnych

  Pozyskiwanie funduszy unijnych

  Jedną z cennych umiejętności przedsiębiorców na obecnym rynku jest umiejętność taka jak  pozyskiwanie funduszy unijnych przeznaczonych na rozwój przedsiębiorstw w różnych dziedzinach. Od działalności na rzecz ekologi po w innowacyjność oraz nowe technologie. Sprawnie działająca firma w tym zakresie ma ogromne szanse na prześcignięcie konkurencji …