Czy łatwo jest znaleźć pracę

49

Na bezrobocie narzeka się tak naprawdę wszędzie. Ludzie z dnia na dzień tracą pracę i mają problem aby szybko ponownie znaleźć sobie zatrudnienie. Jakie podłoże ma ta niezwykle niekorzystna sytuacja, dlaczego tracimy zatrudnienie? Wpływa na to z całą pewnością zmechanizowanie się przedsiębiorstw produkcyjnych. Dzięki fachowym urządzeniom produkcja realizowana jest kilka razy krócej niż do tej pory. Bez wątpienia do ich obsługi wymagany jest człowiek, ale w takiej sytuacji wystarczy jedna osoba, a nie tak jak do tej pory siedem czy osiem. Kolejna rzecz to wzrost kosztów pracy. Przede wszystkim niewielkie przedsiębiorstwa dotykają horrendalne podatki i konieczność opłacania za pracownika wszystkich ubezpieczeń. Doprowadza to często do upadku firm, którym nie opłaca się funkcjonować właśnie ze względu na ogromne koszta oraz niskie zyski. Bezrobocie byłoby z całą pewnością mniejsze jeśli ludzie byli kierunkowo wykształceni. Jeżeli w państwie żyje dużo ludzi kończących studia humanistyczne, a zapotrzebowanie jest na matematyków, na pewno cała masa ludzi z pierwszej grupy nie odszuka dla siebie dobrze płatnej pracy. Tak więc powodów bezrobocia okazuje się być sporo, ale z niektórymi z nich można efektywnie walczyć. Musimy jedynie chcieć.

Comments are closed.

Advertisement
 • Shadow banking

  Ostatnio wieści o upadku Amber Gold, sprawiły, że w bardzo szybkim tempie, powstały wnioski o likwidację różnych parabanków, lub w ostateczności podjęcia działań, które będą miały na celu ich regularną kontrolę. Nic w tym dziwnego w końcu jest ot jedna z największych afer finansowych w …czytaj wiecej »
 • Kupno i sprzedaż euro w jednym miejscu

  Zwykle kantory działają na tej zasadzie, że można w nich kupić i sprzedać euro po określonym kursie. Wystarczy wybrać sobie jeden punkt, aby w nim kupować euro lub sprzedawać, zależnie od indywidualnych potrzeb. Warto zastanowić się nad wyborem internetowej giełdy walut, która umożliwia kupno oraz …czytaj wiecej »
Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Recent Posts
 • Jak zarządzać indywidualnym budżetem

  Jak zarządzać indywidualnym budżetem

  Jest to inwestycja o najmniejszym stopniu ryzyka oraz stosunkowo dużej stopie zwrotu. Idealnym wyjściem z sytuacji okazuje się być również nabywanie cennych numizmatów, które z czasem podwyższają swoją wartość. Z ich pomocą oprócz przeciwdziałania stratom możemy zapewnić sobie także zysk pasywny co może okazać się …