Kasa rejestrująca obowiązkowa

kasaWiększość podatników do obecnej chwili, nie stosowało się do powszechnego obowiązku ewidencjowania, wszystkich finansów, za pomocą kasy rejestrującej, jednak sytuacja od tego roku ulega znacznej zmianie. Bowiem w tym roku rozpoczyna działać rozporządzenie, które zmusza nas do rozpoczęcia takiej ewidencji. Jeśli jednak mimo to tego nie zrobimy, to mogą być nałożone na nas kary finansowe. Dlatego tym bardziej powinniśmy uważać, ponieważ ciąży na nas duża odpowiedzialność a kary za brak rejestracji są duże, więc nie warto ryzykować. Oczywiście ewidencji podlega nic innego jak obrót w którym podatnik przekracza kwotę 20.000 zł. Kasa fiskalna jest więc dzisiaj potrzebna w każdym sklepie, niezależnie od jego wielkości, jeszcze kiedyś przepisy nie były aż tak restrykcyjne i nie było tak naprawdę takiego obowiązku posiadania określonej kasy na sklepie, teraz jednak jest inaczej. Kasy rejestrujące muszą być jeszcze zarejestrowane, tylko wtedy możemy prowadzić naszą działalność gospodarczą, to bardzo ważna kwestia.

Comments are closed.

Advertisement
 • Kupno mieszkania a finanse

  Jeśli to tej pory, nie kupiliśmy mieszkania, to powinniśmy jeszcze wstrzymać się, ponieważ, ceny nieruchomości przy takich obrotach, mogą jeszcze znacząco spaść. To doskonałe wiadomości, dlatego też młodzi ludzie, mogą za niedługo rozglądać się za kupnem własnego mieszkania. Jest kilka powodów, które dzisiaj doprowadzają nas …czytaj wiecej »
 • Płatności zbliżeniowe testowane

  Dzisiaj największe banki w Polsce, starają się podążać za określoną innowacją, która sprawia, że mamy do czynienia z zupełnie nowymi rozwiązaniami, które jeszcze nie wpisały się na stałe w opcje związane z bankami. Taką nowością może być na przykład, tak zwana płatność zbliżeniowa, przy odpowiednich …czytaj wiecej »
Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Recent Posts
 • Bezpieczne kantory bankowe

  Bezpieczne kantory bankowe

  W chwilach gdy narzekamy na tak wysokie opłaty, związane z zmianą waluty, w grę zaczynają wchodzić inne rozwiązania, które są mniej konfliktowe, oraz pozwalają nam w pełnym wymiarze, czerpać dzisiaj z nowoczesnych innowacji, które mają na celu poprawę usługi, związanej z wymianą poszczególnej waluty. Warto …