Shadow banking

lokatyOstatnio wieści o upadku Amber Gold, sprawiły, że w bardzo szybkim tempie, powstały wnioski o likwidację różnych parabanków, lub w ostateczności podjęcia działań, które będą miały na celu ich regularną kontrolę. Nic w tym dziwnego w końcu jest ot jedna z największych afer finansowych w ciągu ostatnich lat. Piramidy finansowe, stały się prawdziwym zagrożeniem dla państwa, bowiem większość tego typu instytucji, pozostawała bez nadzoru, jednak wiele się dzisiaj zmieniło. Pamiętajmy że nie każda instytucja, która świadczy usługi bankowe, jest w rzeczywistości bankiem. Parabank nie jest bankiem, ma on tylko odpowiednie narzędzia, jakie stosuje się dzisiaj w tego typu sprawach. To że piramidy występują często to pewne, jednak nikt nie wspomniał że zazwyczaj tego typu zjawiska, są uświadczone w małych oraz słabo rozwiniętych krajach. To właśnie niezbyt dobra gospodarność, powoduje że oszuści, szukają okazji tylko po to aby oszukiwać polaków. Takich instytucji w samej Polsce jest wiele, nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z zagrożenia, jakie istnieje.

Comments are closed.

Advertisement
 • Produkt bankowy, musi być ubezpieczony

  Dzisiaj wszystkie inwestycje, związane z bankami, powinny być trochę bardziej bezpieczne, zwłaszcza że coraz więcej osób, boi się o to że ich transakcja, będzie zagrożona, przez osoby trzecie, Dlatego współczesny bank, musi dać nam większą gwarancję, związaną z bezpieczeństwem, tylko wtedy mamy pewność, że wszystko …czytaj wiecej »
 • Kasa rejestrująca obowiązkowa

  Większość podatników do obecnej chwili, nie stosowało się do powszechnego obowiązku ewidencjowania, wszystkich finansów, za pomocą kasy rejestrującej, jednak sytuacja od tego roku ulega znacznej zmianie. Bowiem w tym roku rozpoczyna działać rozporządzenie, które zmusza nas do rozpoczęcia takiej ewidencji. Jeśli jednak mimo to tego …czytaj wiecej »
Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Recent Posts
 • Banki notują straty ale nie wszystkie

  Banki notują straty ale nie wszystkie

  Banki, zwłaszcza te światowe, oraz znajdujące się dzisiaj w spornych obszarach, gdzie rozgrywają się dzisiaj konflikty zbrojne, oraz  inne lokalne wojenki, nie mają z pewnością mają powód do prawdziwej goryczy, bowiem banki te stają się coraz mniej efektywne, zwłaszcza pod ogólnym względem finansowym. Inaczej sytuacja …