Tymczasowe zatrudnienie w Polsce

Zatrudnienie w Polsce na umowy czasowe jest bardzo popularnym rozwiązaniem wśród pracodawców. Wielu pracodawców korzysta z firm zajmujących się rekrutacją pracowników tymczasowych. Atutem takiego rozwiązania z punktu widzenia firm jest przede wszystkim elastyczność w zakresie zatrudnienia.

Z punktu widzenia pracowników tymczasowe zatrudnienie wcale nie musi być złym rozwiązaniem, ale tylko w przypadku, gdy jest czasowym elementem funkcjonowania na rynku pracy. Jednak w przypadku, gdy czasowe zatrudnienie staje się standardem na rynku pracy wówczas jest to problem polegający na braku możliwości uzyskania stabilnego zatrudnienia, co utrudnia planowanie życiowej przyszłości, jak też własnej kariery zawodowej.
W Polsce czasowe zatrudnienie niestety nie zapewnia dużych możliwości uzyskania szans na stałe zatrudnienie w przyszłości. Niestety wiele firm z tymczasowego zatrudnienia stworzyło standard budowania zasobu ludzkiego w firmach. Jednak firmy muszą również zauważać, że w dłuższym okresie czasu nie zapewnia takie rozwiązanie właściwego rozwoju.
Tymczasowe zatrudnienie jest dla wielu pracowników, zwłaszcza  w dużych aglomeracjach, szansą na uzyskanie jakiejkolwiek pracy, co bywa korzystne w przypadku pozostawania na bezrobociu przez bardzo długi czas. Trwałe bezrobocie jest bardzo niekorzystnym zjawiskiem, gdyż wpływa negatywnie na potencjał danego pracownika. Z tego powodu przy dłuższym okresie pozostawania na bezrobociu podejmowanie się pracy tymczasowej pozwala na powrót na rynek pracy.

Comments are closed.

Advertisement
 • Dlaczego bankomat jest tak odstraszający

  Dzisiaj większość nowoczesnych ludzi, korzysta, zazwyczaj z w miarę innowacyjnych rozwiązań, jeśli chodzi o finanse. Oczywiście nie ma w tym nic niezwykłego dzisiaj, ogół ludzi korzysta z kont bankowych a bankomaty, na dobre pojawiły się w naszym otoczeniu. Dzisiaj każde miasto posiada kilka takich bankomatów, …czytaj wiecej »
 • Fundusz inwestycyjny

  Jeśli posiadamy oszczędności swojego życia, to wówczas mamy o wiele łatwiejsze zadanie, ponieważ cały ten kapitał, powinniśmy jak najszybciej pomnażać, tylko wtedy, nasz rachunek inwestycyjny, stanie się dla nas okazją, do niczego innego jak możliwością lepszej inwestycji na przyszłość. Jeśli ulokujemy określą kwotę, to wówczas, …czytaj wiecej »
Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Recent Posts
 • Wymiana waluty w społeczności internetowej

  Wymiana waluty w społeczności internetowej

  Wraz z rozwijającymi się nowoczesnymi technologiami, coraz częściej związanymi z Internetem i działalnością prowadzoną w wirtualnej sieci możemy znaleźć na rynku niemało firm, które zajmują się naprawdę porządnym, internetowym biznesem. More from my siteSprzedaż i kupno domenProgramy partnerskiePożyczka społecznościowaPrzez internet też można się rozliczyćKonsolidacja, jest …